MAJÍ SE HOLČIČKY LÍČIT? ANO NEBO NE?

Jak jsem již psala v článku JAK VZNIKLA TORII, k výrobě kosmetiky jsem se dostala díky mé dceři, která toužila po líčidlech.

 

RIZIKA DĚTSKÝCH LÍČIDEL

V dnešní době není problém sehnat dětská líčidla. Koukají na vás v hračkářství, nebo koupíte rovnou cokoli v drogerii. Problém je, když se po nich dítě osype a má nežádoucí reakci. Dětská malovátka v hračkářství jsou sice určená dětem, ale složením bohužel vůbec neodpovídají dětské pokožce.

Některé děti mají to štěstí, že jejich pleť na toxická líčidla nereaguje, jiné to štěstí nemají.

Spousta dětí navíc trpí atopickým ekzémem a maminky nechtějí pleť zatěžovat nekvalitní kosmetikou.

Když tedy Viktorka dlouhodobě toužila po vlastních líčidlech a nestačilo vysvětlování, že to není zdravé, začala jsem pátrat, kde je sehnat. Nesehnala jsem složením takové, které bych s čistým svědomím Viktorce dala, a tak jsem se vlastně dostala k výrobě.

 

MALÉ DĚTI BY SE LÍČIT NEMĚLY

Již jsem se setkala s názory, proč se mají takto malé holčičky líčit. Jejich maminky se třeba také nelíčí.

Ano, souhlasím i s tímto názorem. Určitě je dobré podporovat u dětí přirozenou krásu.

A vlastně je to i náš případ :-)

Viktorka mě nikdy líčit neviděla, protože se nelíčím, takže přirozenost vidí denně, chce být samozřejmě jako maminka a ví, že některá kosmetika je škodlivá a jak může ublížit.

Ale přesto po dětských malovátkách toužila, jakmile viděla, že má nějaká žena namalovanou pusu nebo nehty. Chtěla to taky.

 

A JAK JE TO U NÁS?

Viktorka se nelíčí denně. Svoji sadu líčení v dřevěné truhlici občas otevře a nalíčí se. Jindy máme holčičí dýchánek a líčí ona mně a já zase ji. Mám tyhle naše chvilky moc ráda. Líčení je opravdu decentní a jemné.

 

Jaký názor na líčení dětí máte vy? Chtějí se vaše holčičky líčit?